kbsc ill 2017 10Fordulatos mérkőzésen 4-3-ra kapott ki a Kazincbarcika a WKW ETO FC Győr otthonában a labdarúgó NB II 14. fordulójában, vasárnap.

Az ETO meglehetősen rapszodikus teljesítményt nyújtott eddig a bajnokságban, hiszen 4 győzelem, 4 döntetlen és 5 vereség volt a Kazincbarcika elleni találkozó előtt a mérlege. A korábbi, négyszeres bajnok a 10. forduló után edzőt váltott, Szentes Lázár vette át a csapat irányítását. Szentes Lázár a győri aranykorszak korábbi válogatott játékosa, a kazincbacikai edzővel, Vitelki Zoltánnal is dolgozott együtt Diósgyőrben a 2012/2013-as szezonban. A szakember irányításával az ETO a legutóbbi 3 mérkőzéséből egyet megnyert – a feljutásra is pályázó Nyíregyháza otthonában –, valamint döntetlent játszott hazai pályán a Doroggal és vendégként a Soroksárral. Az utóbbi időszak javuló formája ellenére is viszont csupán a 13. helyet foglalták el a tabellán, 16 ponttal, mig a Kazincbarcika az utóbbi három fordulóban szerzett egy pontjával (azt a Mosonmagyaróvár ellen szerezte éppen legutóbb, a 13. fordulóban) is meg tudta eddig tartani a 3. helyét, összesen 24 pontot szerezve.

Gyors gólváltással indult a találkozó: a 6. percben Magasföldi találatával az ETO szerzett vezetést, de Palmes már a 9. percben egyenlíteni tudott. A két gyors gólt követően a kazincbarcikaiak mutattak be jobb játékot, több gólszerzési lehetőségük is adódott, míg a hazaiak inkább csak távoli lövésekkel jelentettek veszélyt Somodi kapujára. A 40. percben aztán Boros góljával a vezetést is megszerezte a borsodi együttes. Ezt követően is szinte csak a kék-sárgák támadtak az első félidőben, végül 2-1-es barcikai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok az első 45 perc után.

A folytatás már korántsem sikerült ilyen jól Vitelki Zoltán együttessének. A 49. percben ugyanis Magasföldi révén egyenlített az ETO, majd Bagi fejesével a 66. percben a vezetést is megszerezték a hazaiak.  A 74. percben már kétgólos előnyre tett szert a Győr: egy eladott labdával Pongráczot ugratták ki, aki a kilépő Somodi felett 12 méterről a kapuba emelte a labdát. A 91. percben Belényesi révén ugyan még szépített a Kazincbarcika, ám egyenlíteni már nem maradt ideje, 4-3 lett a mérkőzés vége.

"Először is szeretnék gratulálni a Győrnek és külön Szentes Lázárnak a győzelemhez! Nagy öröm volt számomra ellene meccselni! A mérkőzés egésze hullámzó volt, abban hibáztunk a legtöbbet, amiben eddig a legstabilabbak voltunk, a védekezésben. Hibáinkat a Győr jól kihasználta, de ennek ellenére elégedett lehetek, hiszen a csapatok ma megmutatták, miről szól a labdarúgás. Úgy gondolom, ezen a találkozón a nézők is jól szórakozhattak!" – nyilatkozta a mérkőzést követően Vitelki Zoltán, a kazincbacikaiak vezetőedzője.

Mivel a Szolnok győzött a Békéscsaba vendégeként, 25 pontjukkal átvették a 3. helyet a Kazincbarcikától. A borsodi csapat ezzel a 4. helyre csúszott vissza. A listvezető továbbra is az MTK 37 ponttal, második helyen a Kisvárda áll 33 ponttal.

Merkantil Bank Liga NB II 14. forduló:

Győr–Kazincbarcika 4-3 (1-2)

Győr, ETO Park, 1000 néző

Vezette: Bogár Gergő (Mohos Milán, Szabó Péter)

Gólszerzők: Magasföldi (6., 49.), Bagi I. (66.) ill. Palmes (9.), Boros (40.), Belényesi (91.)

Sárga lap: Pongrácz (73.), Szimcso (88.) ill. Micsinai (12.), Süttő (54.), Palmes (64.)

Győr: Szatmári – Nagy Á., Magasföldi, Bagi I., Beliczky (Vadász, a szünetben) – Szimcso, Szatmári (Pongrácz, 59.), Zamostny (Kabát, 84.) – Kovács K., Rokszin, Debreceni

Kazincbarcika: Somodi – Palmes (Tóth Sz., 73.), Heil, Belényesi, Süttő – Hegedűs, Sigér – Micsinai, Bene, Engel – Boros