kisvarda kazincbarcika 2017 11051-1-es döntetlent játszott a Kisvárda csapatával a Kazincbarcika a labdarúgó NB II vasárnapi, 16. fordulójában.

Az NB II-ben jelenleg 4. helyen álló kazincbarcikai együttes a bajnoki tabella 2. helyezettjével ikszelt.

Nem volt könnyű feladat a KBSC számára az idegenbeli fellépés, hiszen a feljutásra aspiráló Kisvárda már eddig is remekül szerepelt a bajnokságban. Kondás Elemér együttese a Magyar Kupában a Ferencvárost is legyőzte, így önbizalommal telve vághatott neki a mérkőzésnek. A Kazincbarcika a legutóbbi fordulóban azonban megmutatta, hogy nem lehet leírni, hiszen 2-0- ra győzött a Zalaegerszeg ellen, visszaszerezve ezzel a 3. helyet az NB II-ben és némiképp helyreállítva kissé megtépázott renoméját.

A barcikaiak a 2014/2015-ös szezonban már megmérkőztek a szabolcsiakkal, még az NB III-as pontvadászat során. Kazincbarcikán Lipusz góljával 1-0- ra nyert, míg Kisvárdán 2-0- ra kikapott a KBSC. Ezúttal Hegedűs Dávid talált be a hazaiak kapujába (59. perc), míg a másik oldalon a szerb válogatott Brana Ilić volt eredményes tíz perccel később.

A mostani szezonban mindkét csapat jól rajtolt, hiszen az első négy fordulóban 10-10 pontot szerzett. A kisvárdaiak első vereségüket a 10., míg a kék-sárgák az 5. fordulóban szenvedték el. A KBSC akkor a Budaörstől kapott ki idegenben 6-2- re, míg a szabolcsi alakulat hazai pályán veszített a Szolnok ellen.

Érdekesség, hogy ez volt a Kisvárda eddigi egyetlen veresége az elmúlt 16 fordulóban, mellette a Kazincbarcika, a Mosonmagyaróvár, a Cegléd és a Nyíregyháza ellen játszott döntetlent a várdai csapat.

A kisvárdai döntetlennek a Szolnok örülhetett a legjobban, amely győzelmével felugrott a tabella 3. helyére.

A 8 győzelmet, 4 döntetlent és 4 vereséget felmutató borsodi gárda a döntetlent követően úgy csúszott vissza a negyedik helyre a tabellán, hogy ugyanannyi pontot gyűjtött (28-at), mint a Szolnok, csak utóbbiaknak jobb a gólkülönségük.