jegesmedvek ritten sport 2017 1119A DVTK Jegesmedvék csapata 3-1-re kikapott a házigazda Ritten Sport együttesétől, így nem jutott tovább a jégkorong Kontinentális Kupa vasárnap zárult harmadik köréből.

Az olaszországi Ritten-Renonban rendezett tornán a korábban egy szétlövéses és egy hosszabbításos sikert arató miskolciaknak mindenképp győzelemre volt szükségük a házigazda ellen, hogy megszerezzék a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikét. A mérkőzés ugyanakkor nem alakult jól a miskolciak szempontjából, miután egészen az utolsó percig képtelenek voltak bevenni az olaszok kapuját, így kikaptak.

A Ritten mellett a kazah Nomad Asztana jutott be a sorozat januári négyes döntőjébe.

"Sajnos a mai mérkőzést a helyzetkihasználás döntötte el, amiben ellenfelünk jobbnak bizonyult. Az emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni, a hazaiak pedig kétszer is betalátak ilyen helyzetben, ez eldöntötte a mecset. Ennek ellenére óriási gratuláció jár a csapatnak, fantasztikus teljesítmént nyújtottak, mindent kiadtak magukból. Köszönjük a hihetetlen biztatást a minket ide is kísérő szurkolóktól, reméljük a többi sorozatban még nagyobb örömet tudunk nekik szerezni" – nyilatkozta a mérkőzést követően Mikael Tisell, a Jegesmedvék vezetőedzője.

Kontinentális Kupa, 3. kör, E csoport, 3. forduló (a viadal honlapja szerint):

DVTK Jegesmedvék–Rittner Buam 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)

Ritten, Arena Ritten-Renon, 1100 néző. Játékvezetők: Birin, Magnusson, Giamocozzi, Slaviero.

Gólok: Sakaris (60. p.), illetve Traversa (18. p.), Ahlstrom (43. p.), Hofer (55. p.)

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) – Leppanen, Rusk, Magosi, Galanisz, Miskolczi – Rantanen, Láda, Kulmala, Vas, Sakaris – Joe, Vojtkó, Pavuk, Berta, Tóth A. – Ruikka, Albert, Ritó, Tóth G., Köllő.

Rittner Buam: Killeen (Treibenreif) – Tauferer, Borgatello, Kostner, Ahlstrom V., Ahlstrom O. – Stamler, Cole, Tudin, Traversa, Spinell – Lutz, Hofer, Jean, Kostner, Frei – Vigl, Eisath, Spinell, Tauferer, Fink.