mszp 2017 12 18

Politikai hirdetés

dvtk ill 2017 12Az Aluinvent DVTK Miskolc 59-55-re kikapott a házigazda Szekszárdtól a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

A játéknap rangadóján a kezdés a vendégeké, a folytatás azonban már a házigazdáké volt, akik két negyed után nyolc ponttal vezettek (32-24). A miskolciak nem zuhantak össze, így a záró játékrész elején döntetlen volt az állás (45-45). Az izgalmas hajrát követően a házigazdák bizonyultak jobbnak, akik nyolcadik mérkőzésüket követően is százszázalékosok.

A találkozó legeredményesebb játékosa a győztes együttesben Erica McCall volt, aki 17 pontot szerzett. A diósgyőrieknél Nagy Dóra 16 ponttal zárt.

"Jó úton haladunk, németországi győzelmunk után sikerült egy kiélezett meccset játszanunk a listavezető otthonában. A második negyedben eladott labdainknak köszönhetően gyors indításokból előnyt szerzett a Szekszárd, de felvettük a kesztyűt védekezésben, visszajöttünk a meccsbe és átvettük a vezetést is. Végül a szerencsésebb csapat nyert" – nyilatkozta a mérkőzést követően Stefan Svitek, az Aluinvent DVTK vezetőedzője.

A diósgyőriek – akik jelenleg 5. helyen állnak a tabellán – legközelebb hazai környezetben lépnek pályára a bajnokság 10. fordulójában. A PEAC elleni találkozó december 8-án pénteken 18 óra 30 perckor kezdődik a Generali Arénában